Hallitus

Puheenjohtaja

Elsa Suomalainen

puheenjohtaja@porery.com

"Tält pualt jokke"


Puheenjohtaja valvoo järjestön toimintaa ja on tukena järjestön toimijoille. Puheenjohtaja on vastuussa järjestön edustamisesta muun hallituksen kanssa. Puheenjohtaja johtaa edunvalvontatiimiä ja on vastuussa yhdistyksen ulkoisista suhteista.


Varapuheenjohtaja

Julia Taipale

varapuheenjohtaja@porery.com

"Vauhti kiihtyy"


Varapuheenjohtaja vastaa Pore ry:n vuosijuhlien järjestämisestä. Varapuheenjohtajan tehtäviin kuuluu myös tapahtumavastaavien ohjaaminen ja tapahtumatiimin vetäminen. Tarvittaessa varapuheenjohtaja toimii myös puheenjohtajana.

Rahastonhoitaja

Henna Nykänen

rahastonhoitaja@porery.com

"oho"


Rahastonhoitaja vastaa Pore ry:n rahaliikenteestä, laskutuksesta sekä laskuista. Hän huolehtii myös yhdistyksen kirjanpidosta, sekä toimikauden budjettisuunnitelman tekemisestä.

Sihteeri

Sonja Jokinen

sihteeri@porery.com

"Myöhäistä katua maahan kaatunutta maitoa"


Sihteeri kirjaa pöytäkirjaa yhdistyksen kokouksissa ja on vastuussa kokouksien tilavarauksista. Sihteeri tehtäviin kuuluu haalarimerkkien hankinta tapahtumia ja yleistä myyntiä varten.

Viestintävastaava

Kalle Uusitie

kalle.uusitie@porery.com

"Mitä nopeemmin, sitä nopeemmin"


Viestintävastaava on vastuussa Pore ry:n sisäisen ja ulkoisen viestinnän koordinoinnista. Viestintävastaava ohjaa markkinointia oikolukemalla sekä tarkistamalla julkaistavat materiaalit. Viestintävastaava myös varmistaa, että kaikki Poren ulkoinen viestintä on luettavissa kahdella kielellä, suomeksi ja englanniksi.

Sisäinen edunvalvonta

Riikka Akkanen

riikka.akkanen@porery.com

"ai siis häh?"


Sisäinen edunvalvoja vastaa Haagan restonomikampuksella tapahtuvasta edunvalvonnasta, esimerkkinä YTY-kokoukset. Hän vastaa myös Pore ry:n strategian operatiivisesta toteutuksesta.

Ulkoinen edunvalvonta

Ida Parviainen

ida.parviainen@porery.com

"Äh berse sori"


Ulkoinen edunvalvoja vastaa edunvalvonnasta koko Haaga-Helian tasolla. Hänen vastuullaan on edustajistotyöskentely sekä HH United edunvalvontaverkoston toiminta Haagan kampuksella. Ulkoinen edunvalvoja vastaa myös jäsenetujen päivittämisestä ja hankkimisesta.


Tapahtumavastaava / Approt

Matti Pussinen

matti.pussinen@porery.com

"Ei menny niinku strömsössä"


Tapahtumavastaava on vastuussa tapahtuman konkreettisesta toteuttamisesta, markkinoinnista, hankinnoista sekä tarvittaessa yhteistyökumppanien hankinnasta ja ylläpidosta. Tapahtumakohtaiset vastuut jaetaan hallituskauden alussa. Tapahtumavastaava auttaa myös ohjaamaan Event Teamin toimintaa sekä kehittämistä.

Tapahtumavastaava / Sitsit

Aada Lahikainen

aada.lahikainen@porery.com

"Oon imus"


Tapahtumavastaava on vastuussa tapahtuman konkreettisesta toteuttamisesta, markkinoinnista, hankinnoista sekä tarvittaessa yhteistyökumppanien hankinnasta ja ylläpidosta. Tapahtumakohtaiset vastuut jaetaan hallituskauden alussa. Tapahtumavastaava auttaa myös ohjaamaan Event Teamin toimintaa sekä kehittämistä.

Tapahtumavastaava / Vuosijuhlat

Aleksi Nikander

aleksi.nikander@porery.com

"Hellurei ja hellät tunteet"


Tapahtumavastaava on vastuussa tapahtuman konkreettisesta toteuttamisesta, markkinoinnista, hankinnoista sekä tarvittaessa yhteistyökumppanien hankinnasta ja ylläpidosta. Tapahtumakohtaiset vastuut jaetaan hallituskauden alussa. Tapahtumavastaava auttaa myös ohjaamaan Event Teamin toimintaa sekä kehittämistä.

Varajäsen/ Tapahtumatiimi

Onna Alho

onna.alho@porery.com

"Kun Onna hoitaa, hommat onnaa"


Tapahtumatiimiin kuuluvat varajäsenet toimivat tapahtuvastaavien apuna, sekä muun hallituksen tukena.

Varajäsen/ Tapahtumatiimi

Pauli Kankaanpää

pauli.kankaanpaa@porery.com

"Parempi myöhää ku ei millonkaa"


Tapahtumatiimiin kuuluvat varajäsenet toimivat tapahtuvastaavien apuna, sekä muun hallituksen tukena.


Varajäsen / hallinto

Jenni Moisander

jenni.moisander@porery.com

"Jos jotain aloitetaan, niin se tehdään loppuun asti!"


Hallinnon varajäsen toimii osana hallintotiimiä ja toimii sen apuna, samalla kuitenkin auttaen muuta hallitusta tarvittaessa.

Varajäsen / Edunvalvonta

Sara Lahtinen

sara.lahtinen@porery.com

"Kohti ääretöntä ja sen yli!"


Edunvalvontatiimin kuuluvat varajäsenet toimivat edunvalvojien apuna, sekä muun hallituksen tukena.